Fot. TVP Rzeszów

Teresa Pamuła – Poseł na Sejm RP organizuje dwa konkursy adresowane do dzieci i młodzieży. Tematyka prac nawiązywać ma do cytatów św. Jana Pawła II.

Pierwszy konkurs – plastyczny, nawiązuje do przyrody, którą ukochał Ojciec Święty. Zadaniem uczestników – dzieci w wieku 6-13 lat – jest ukazanie dowolną techniką plastyczną piękna gór, jezior, lasów, morza. Natomiast drugi konkurs – literacko-plastyczny, skierowany jest do uczniów klas VII-VIII i szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy muszą samodzielnie napisać list, wiersz, opowiadanie lub przygotować pracę plastyczną nawiązującą do słów św. Jana Pawła II, które wypowiedział w czasie spotkania z młodzieżą w Gdańsku w 1987 r.:

Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować.

Prace należy dostarczyć do Biura Poselskiego Teresy Pamuły (ul. Rynek 25, 37-600 Lubaczów) do 28 maja. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 maja. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here