W poniedziałek (15.05) na terenie Leśnictwa Kolonia w Nadleśnictwie Oleszyce posadzono Las Pamięci Jana Pawła II. W sumie do ziemi trafiło prawie 1500 młodych dębów.

Lasy Pamięci Jana Pawła II to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa”. Jest wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi. Do tej inicjatywy dołączyli też leśnicy z Oleszyc, którzy do wspólnego sadzenia lasu zaprosili wielu gości – czytamy na stronie Nadleśnictwa Oleszyce.

W sadzeniu Lasu Pamięci Jana Pawła II udział wzięli m.in. poseł Teresa Pamuła, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Huk, dyrektor RDLP w Krośnie Marek Marecki, starosta lubaczowski Zenon Swatek, burmistrz Oleszyc Andrzej Gryniewicz, wójt gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński, radny powiatowy Józef Ozimek, proboszcz parafii w Oleszycach ks. Artur Schodziński, a także przedstawiciele służb mundurowych, harcerze oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleszycach.

W sumie do ziemi trafiło prawie 1500 młodych dębów. W trakcie wydarzenia upamiętniono też leśników zamordowanych m.in. w Katyniu oraz ofiary Katastrofy Smoleńskiej.

Galeria zdjęć, fot. Nadleśnictwo Oleszyce.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here