Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie zakwalifikowała się do ogólnopolskiego etapu konkursu IDOL 2023 Fundacji „Szansa dla Niewidomych”. By wygrać potrzebuje waszych głosów.

MBP w Lubaczowie walczy w kategorii „Instytucja Otwarta dla Niewidomych”. W swoim księgozbiorze posiada pokaźny zbiór książki mówionej – czytaków i audiobooków. Ponadto jej budynek przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ma odpowiednie oznakowania dla osób z dysfunkcją wzroku. Dodatkowo bibliotekarze aktywnie współpracują z organizacjami pozarządowymi oraz Polskim Związkiem Niewidomych. W instytucji organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży mające na celu uwrażliwienie na potrzeby osób niewidomych i słabowidzących.

Głosy na MBP oddawać można do 17 maja. Chcąc zagłosować należy wejść na stronę: https://idol.szansadlaniewidomych.org/ogolnopolski.

Zachęcamy również do oddania głosu na podkarpackich pretendentów. W kategorii „Idol środowiska” walczy Maria Markiewicz, a w kategorii „Media” – Miesięcznik „Przewodnik”.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here