W piątek (12.05) Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju świętowała 33. rocznicę  przywrócenia szkole imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji w placówce odbył się uroczysty apel i XXIV Bieg Uliczny.

W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły uczniowie spotkali się z wychowawcami na wyjątkowej lekcji „Marszałek Józef Piłsudski – Nasz Patron”, podczas której poprzez prezentacje, gry i zabawy – poznawali wybitną postać patrona. Następnie pod obeliskiem odbył się uroczysty apel, w którym oprócz uczniów i pracowników szkoły, uczestniczyli także zaproszeni goście: Anna Fedyk – reprezentująca Poseł na Sejm RP Teresę Pamułę, Janusz Wużyński – Zastępca Wójta Gminy Horyniec-Zdrój, mjr SG Mariusz Krzyśkowski – Komendant Placówki SG w Horyńcu-Zdroju, Michał Krzyszowski – Prezes OSP, asp. szt. Krzysztof Pata – Kierownik Posterunku Policji w Horyńcu-Zdroju, Elżbieta Szmagara – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK.

Po oficjalnej części uroczystości odbył się XXIV Bieg Uliczny im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Po wspaniałej, uczciwej i  pełnej emocji  rywalizacji nastąpiło podsumowanie biegu i wręczenie  zwycięzcom statuetek, medali i dyplomów.

Galeria zdjęć, fot. zsphoryniec.pl

elubaczow.com, zsphoryniec.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here