W Ogólnopolskim Festiwalu Słowa biorą udział miłośnicy mowy i literatury polskiej, którzy stają do konkursów. Obok nich zawsze na scenie pojawiają się zawodowi aktorzy i muzycy. Kto w tym roku wystąpi w koncercie inauguracyjnym? Sprawdziliśmy program.

Co roku Miejski Dom Kultury w Lubaczowie odwiedzają młodzi aktorzy, którzy rywalizują ze sobą w trzech konkursach recytatorskich: Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim „Literatura dla dzieci” oraz Ogólnopolskim Turnieju Twórczości Jednego Poety. W tym roku na warsztat wzięta zostanie twórczość Wojciecha Bonowicza. Tradycyjnie odbędzie się spotkanie z poetą, który współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. Jest także jednym z recenzentów książek w programie „Sztuka czytania” TVP Kultura.

W ramach Festiwalu odbędzie się również tradycyjne Nocne Czytanie Poezji „Pod Studnią”. W tym roku usłyszymy utwory Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Wzorem ubiegłych edycji Ogólnopolski Festiwal Słowa rozpocznie się koncertem inauguracyjnym. Na scenie wystąpią Katarzyna Brzozowska – pieśniarka, akordeonistka, autorka piosenek i Beata Osytek – wokalistka, kompozytorka. W Lubaczowie zagra na gitarze elektrycznej. Z kolei Festiwal zakończy się Koncertem Galowym w reżyserii Konrada Żygadło – polskiego aktora teatralnego i filmowego, znanego z „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „1800 gramów” czy „Jeszcze przed świętami”.

Podczas Festiwalu w Miejskim Domu Kultury otwarta będzie wystawa malarstwa Anny Pracało.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here