W lubaczowskim szpitalu, wykonano pierwsze operacje implementacji endoprotez stawu barkowego wykorzystując nowatorskie techniki. Przeprowadzone one zostały 11 i 12 maja na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Z tej okazji dziś zorganizowano breifing prasowy.

Z roku na rok wzrasta liczba pacjentów, u których wykonywane są operacje stawu biodrowego. Teraz jeszcze skuteczniej będzie można pomagać pacjentom z wieloma schorzeniami, bo lekarze pracujący w lubaczowskim szpitalu od dłuższego czasu współpracują z francuskim specjalistą drem Sabri Mahjoub, który pomaga im przyswoić i wdrożyć złożone techniki operacyjne opierające się na nowoczesnych technikach. W Lubaczowie w ostatnich dniach, pod jego czujnym okiem, wykonane zostały 4 operacje implementacji endoprotez stawu barkowego. Zastosowane techniki umożliwiają bardziej precyzyjne wykonanie zabiegu operacyjnego oraz ograniczenie powikłań.

– Są to niezwykle skomplikowane, rozległe i wymagające bardzo dużej wiedzy, doświadczenia oraz użycia nowatorskich technik i komponentów operacje, których realizacji podejmują się tylko wysokospecjalistyczne jednostki. Nasz szpital, dzięki ambicjom i zaangażowaniu współpracujących z nami ortopedów, Panów dra n. med. Bogusława Rydzaka i dra n. med. Ryszarda Bielaka, dołącza właśnie do tej elitarnej grupy – mówi dyrektor SPZOZ Piotr Cencora.

Dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie liczy na to, że takich operacji w Lubaczowie będzie można przeprowadzać więcej. To jednak jest uzależnione od zwiększenia kontraktu przez NFZ. Jak mówił dyrektor SP ZOZ, działania w tym zakresie zostały już podjęte i jest wstępna deklaracja zwiększenia tegorocznego kontraktu przez NFZ.

W kolejce oczekujących na przeprowadzenie takich operacji w lubaczowskiej lecznicy jest zapisanych 50-ciu pacjentów. Koszt jednej operacji to ok. 25 tys. zł.

Galeria zdjęć.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here