78 nowo przyjętych policjantów wzmocni szeregi podkarpackiej Policji. Dziś (11.05) w obecności przełożonych, władz wojewódzkich i samorządowych oraz swoich najbliższych, złożyli ślubowanie. Po szkoleniu wrócą do swoich jednostek, by tam rozpocząć policyjną służbę.

Dzisiejsza uroczystość była wyjątkowa szczególnie dla nowo przyjętych policjantów oraz ich rodzin. W sumie 78 młodych funkcjonariuszy złożyło uroczyste ślubowanie, przyrzekając strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia. Do podkarpackiej Policji trafiło 61 mężczyzn i 17 kobiet, którzy przeszli wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli udowodnić swoją dużą wiedzę i sprawność fizyczną.

Dla wielu z nich spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań nastąpiło w momencie założenia policyjnego munduru. Z dumą i determinacją przyjęli wyzwanie, które przed nimi stoi. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu i przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom, jakie mogą wystąpić w ich obszarze działania.

Uroczystość odbyła się w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie oraz wielu innych ważnych osobistości, takich jak komendanci miejscy i powiatowi, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych. Obecność bliskich nowo przyjętych policjantów podkreśliła znaczenie tego momentu nie tylko dla samych funkcjonariuszy, ale również dla ich rodzin.

Po złożeniu ślubowania, nowi policjanci przystąpią do intensywnego szkolenia, które przygotuje ich do wykonywania ich obowiązków służbowych. Później zasilą oni szeregi KMP w Rzeszowie, Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend miejskich i powiatowych, w tym Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. KWP w Rzeszowie.

elubaczow.com, KWP Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here