W Horyńcu-Zdroju pojawi się CytoMammobusu Fundacji SOS Życie. W związku z tym od 17 do 23 maja kobiety będą mogły wykonać cytologię i mammografię. Do przeprowadzenia tych badań profilaktycznych zachęca Wójt Gminy Robert Serkis.

Badania, sfinansowane przez NFZ, skierowane są do kobiet objętych programem profilaktycznym wczesnego wykrywania raka piersi oraz programem wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Oznacza to, że kobiety w wieku 25-59 lat wykonać mogą cytologię co 3 lata, a mammografię – kobiety w wieku 50-69 lat co 2 lata lub raz w roku, jeśli u krewnych wystąpił rak piersi.

– Panie mają możliwość łatwego dostępu bez skierowania na profilaktyczną cytologię i mammografię. Warto korzystać z tych badań, ponieważ choroba nowotworowa nie daje żadnych objawów, a te proste badania mogą nawet oszczędzić życie! Strach przed chorobą jest najgorszym doradcą, więc mimo strachu należy zmobilizować się i zbadać – mówią organizatorzy.

Badania wykonywane będą w godz. 9.00-17.00 przez doświadczony personel. Cytomammobus pojawi się obok Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju.

Warto wcześniej umówić się na wizytę. Rejestracji dokonać można dzwoniąc pod numer telefonu 17 582 40 60 w godz. 8:00 – 17:00.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here