Spotkanie w wiceministrami będzie kolejnym organizowanym w Lubaczowie przez PiS, fot. arch.

W najbliższy piątek (12.05) do Lubaczowa przyjadę wiceministrowie Olga Semeniuk-Patkowska oraz Piotr Patkowski. Spotkanie w MDK dotyczyć będzie głównie przedsiębiorczości, gospodarki i sytuacji lokalnych samorządów.

W programie spotkania zaplanowano wystąpienia obojga polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz dyskusję na temat kluczowych kwestii związanych z rozwojem przedsiębiorczości oraz wsparciem samorządów w obliczu pandemii COVID-19 i trwającej wojny na Ukrainie.

Olga Semeniuk-Patkowska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, podzieli się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem w zakresie stymulowania rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Wiceminister przedstawi obecne szanse i perspektywy dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Będzie również omawiała programy i inicjatywy wspierające przedsiębiorców polskiego pochodzenia na Wschodzie.

Drugim wiceministrem, który weźmie udział w spotkaniu, będzie Piotr Patkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów oraz Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych. Jego wystąpienie będzie skupione na kwestiach związanych ze wsparciem samorządów po pandemii COVID-19. Piotr Patkowski przedstawi rozwiązania mające na celu odbudowę lokalnych społeczności po okresie trudności, jakie niesie ze sobą pandemia. W swojej wypowiedzi omówi także perspektywy i zagrożenia dla samorządów wynikające z trwającej wojny na Ukrainie.

W piątkowym spotkaniu uczestniczył będzie także dyrektor Mieleckiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Waldemar Barnaś, który zaprezentuje ofertę dla przedsiębiorców.

Spotkanie z wiceministrami Semeniuk-Patkowską i Patkowskim może być okazją do zdobycia wiedzy i wskazówek dla przedsiębiorców oraz samorządowców z Lubaczowa i okolic. Uczestnicy będą mieć okazję zadać pytania, wziąć udział w dyskusji i skonsultować swoje pomysły i problemy z zaproszonymi gośćmi.

Wydarzenie rozpocznie się w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie w piątek, 12 maja o godzinie 10:30. Organizatorzy, wśród których jest poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

14 komentarze

 1. Zanosi się na spotkanie tylko dla wybranych gorliwych wyznawców. Weryfikacja uczestników przez biuro poselskie. Brak możliwosci zadawania trudnych pytań i tylko opowiadanie bajek jak jest cudownie. To przecież jawna kpina z normalnych ludzi…

  • Jak zwykle przy spotkaniach politycznych PiS-u bo jakoś mało ludzi tam chodzi z własnej woli. Słyszałem też o tym,, że w obawie przed niską frekwencją rozsyłali do lubaczowskich firm zaproszenia na spotkanie wraz z potwierdzeniem udziału. Pewnie paru przedsiębiorców na to się nabierze, że będą mogli coś powiedzieć a tak naprawdę przy trudnych pytaniach braknie nagle czasu 😉

 2. Czy ja dobrze rozumiem, że 35-letnia Olga, licencjatka na Wyższej Szkole Melanżu i Obijania, która od 2011 roku (mając zaledwie 22 lata) kręci się wokół PiS, bez jakiegokolwiek doświadczenia w prowadzeniu przedsiębiorstwa, będzie opowiadać bajki z mchu i paproci o tym jak stymulować rozwój małych i średnich firm? Serio? Jeszcze ktoś bezczelnie napisał, że PODZIELI SIĘ SWOIMI SPOSTRZEŻENIAMI I DOŚWIADCZENIEM. Jakim kurde doświadczeniem?! Jak przykleić się do PiS i robić karierę na nic nie znaczącym stanowisku? Państwo z tektury.

  Co więcej – czytam sobie, że to bliska współpracownica Dworczyka. Tego co informacje tajne i ważne z punktu widzenia interesu państwa polskiego przekazywał i przechowywał na prywatnej skrzynce mailowej, do której z łatwością włamali się 13-latkowie. Żeby było śmieszniej – Olga była jego doradczynią Dworczyka.

  Z ciekawostek:

  „(…) Koordynowała projekty popularyzujące historię, m.in. „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym” i „Strażnicy Narodowej Pamięci”, była też konsultantką OBWE. W latach 2016–2019 pracowała jako doradczyni Dworczyka w Ministerstwie Obrony Narodowej i Kancelarii Premiera.”

  O tym Harrym Potterze w blond włosach nic nie napiszę, bo kompletnie nie kojarzę. Jakieś zagubione dziecko chyba.

 3. czy tw Bolek mial odpowiednie wykształcenie by byc ptezydentem? zwykly tuman i kapus, który nawet po polsku nie potrafi mówić,o językach obcych nie wspomne. jest demokracja. kazdy może zostać poslem,senatorem,prezydentem. tu papier nie ma znaczenia

  • Ale nie każdy może zostać ministrem, czy wiceministrem. Osoby wybierane w wyborach nie muszą mieć odpowiedniego wykształcenia, nawet Prezydenci RP, ale ich pracownicy już raczej tak. Na pewno tak jest w przypadku urzędów gmin i miast, wójt czy prezydent miasta nie musi mieć wyższego wykształcenia, ich zastępcy i wszyscy inni urzędnicy już tak. W przypadku rządu, nie wiem, może jest inaczej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here