Fot. Gmina Horyniec-Zdrój, arch.

W najbliższą niedzielę (14.05) w Nowinach Horynieckich i Horyńcu-Zdroju odbędzie się Powiatowe Święto Strażaka. To coroczna impreza, która ma na celu uhonorowanie trudu i poświęcenia strażaków, którzy na co dzień pełnią służbę na rzecz mieszkańców naszego powiatu.

Wydarzenia zainauguruje o godzinie 14:00 zbiórka uczestników i pocztów sztandarowych na placu nieopodal kaplicy w Nowinach Horynieckich. O godz. 14:30 rozpocznie się msza święta polowa, która odprawiona zostanie w intencji strażaków. Po niej strażacy przejadą do Horyńca-Zdroju, by uroczyście przemaszerować do miejscowego Parku Zdrojowego. Tutaj o godz. 16:30 odbędzie się uroczysty apel, w trakcie którego będą miały miejsce oficjalne przemówienia oraz zostaną wręczone odznaczenia. Na uroczystości obecni będą przedstawiciele władz powiatowych oraz samorządowych, którzy złożą podziękowania dla strażaków za ich codzienną służbę i poświęcenie. Będzie to także okazja do integracji dla wszystkich strażaków, którzy na co dzień pełnią służbę na rzecz mieszkańców naszego powiatu.

Po części oficjalnej odbędzie się tradycyjny piknik strażacki. Będzie można zobaczyć pokazy sprzętu strażackiego, wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także skorzystać z kącika gastronomicznego, gdzie będzie można skosztować regionalnych specjałów. Zaplanowano także występy Orkiestry Dętej z Cieszanowa, Grupy wokalnej GOK w Starym Dzikowie i Grupy tanecznej GOK w Horyńcu-Zdroju.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here