Piłkarze MKS HML Pogoni-Sokoła Lubaczów są coraz bliżej wywalczenia mistrzostwa jarosławskiej „okręgówki” i wywalczenia historycznego awansu do czwartej ligi. Swoją siłę potwierdzili w sobotnim (06.05) pojedynku z Piastem Tuczempy. Z kolei derbowe starcie Lisich Jam i Horyńca-Zdroju, który rozegrano w niedzielę (07.05), padło łupem zespołu z gminy Lubaczów.

Za nami 24. kolejka spotkań klasy okręgowej grupy jarosławskiej. W jej ramach zespół MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów wyjechał w sobotę do Tuczemp, by tam zmierzyć się z Piastem. Były czwartoligowiec postawił wysoko poprzeczkę, ale ostatecznie z wygranej cieszyli się zawodnicy trenera Sokolenki. Bramkę na wagę 3 punktów zanotował Kacper Rop po asyście Pawła Hassa w 54. minucie spotkania. Kolejne zwycięstwo lubaczowskiego MKS-u przybliża klub do wywalczenia historycznego awansu do czwartej ligi. MKS-owi pozostało do rozegrania jeszcze 6 spotkań, a przewaga nad drugim w tabeli Orłem Przeworsk (zespół rozegrał jeden mecz mniej niż MKS) to 19 punktów.

Sporo emocji było z kolei w niedzielnych debrach powiatu lubaczowskiego, w których na stadionie w Baszni Dolnej, KS Zdrój Horyniec-Zdrój podejmował Start Lisie Jamy. Mecz był bardzo zacięty, co potwierdziła spora liczba fauli i interwencji sędziowskich. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się drużyna z Gminy Lubaczów, która wygrała 2:1. Spotkanie otworzył Yaroslava Deda, celnym strzałem z rzutu karnego. Ze strony gospodarzy odpowiedział Miłosz Linek, a końcowy wynik pod koniec drugiej połowy ustalił Ihor Marialenko. Po tej porażce znacznie pogorszyła się sytuacja horynieckiego Zdroju, który będzie musiał mocno poprawić swoje wyniki, by myśleć o utrzymaniu w lidze.

Wyniki 24. kolejki spotkań jarosławskiej klasy okręgowej:

Gorliczanka Gorliczyna2-2Start Pruchnik
Hetman Laszki1-2Biało-Czerwoni Kaszyce
Płomień Morawsko0-1Promyk Urzejowice
Zdrój Horyniec1-2Start Lisie Jamy
Santos Piwoda2-3MKS Kańczuga
Piast Tuczempy0-1Pogoń-Sokół Lubaczów
Orzeł Przeworsk5-2San Gorzyce
Huragan Gniewczyna0-2Orzeł Torki

Aktualna tabela:


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here