Tylko w ciągu pierwszego tygodnia maja br., funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie sprawdzili trzeźwość 827 kierujących. Dwóch z nich nie powinno poruszać się pojazdami.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany przez lubaczowskich dzielnicowych 1 maja, około godz. 9. Badanie stanu trzeźwości, 36-letniego kierującego samochodem marki Volkswagen, wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kolejne zdarzenia miało miejsce w sobotę (06.05) około godz. 19 w miejscowości Wielkie Oczy, gdzie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Jak się okazało, cyklista był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Pamiętajmy, pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg – czytamy w komunikacie prasowym KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here