Fot. KP PSP w Lubaczowie

Zakończyło się szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubaczowskiego. Po prawie dwóch miesiącach intensywnych zajęć teoretycznych i praktycznych, 40 słuchaczy otrzymało cenne umiejętności potrzebne do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Program szkolenia obejmował szeroki zakres działań, w tym pracę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, obsługę specjalistycznych urządzeń ratowniczych, prowadzenie korespondencji radiowej, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wiele innych kluczowych umiejętności. Kurs przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby przygotować przyszłych strażaków do wykonywania swoich zadań na najwyższym poziomie.

Egzamin końcowy, który składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej – pozwolił na ocenę wiedzy i umiejętności słuchaczy. Wszyscy uczestnicy szkolenia przeszli przez obie części egzaminu, co potwierdza ich gotowość do podjęcia wyzwań związanych z pracą w swoich macierzystych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnej.

Gratulujemy wszystkim druhnom i druhom ukończenia szkolenia.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here