Fot. Archiwum

W ostatnią niedzielę maja odbędzie się XXV edycja Przeglądu Pieśni Maryjnej w Łukawcu. Wydarzenie to, jak co roku, odbywać się będzie pod hasłem „Z pieśnią na ustach do serca Matki”.

Przegląd rozpocznie się Mszą Świętą w kościele NMP Królowej Polski o godzinie 14:00, a po niej, około godziny 15:00, uczestnicy przeglądu zaprezentują swoje pieśni na placu przy kościele pw. Trzech Króli. W przypadku złej pogody, przegląd odbędzie się w sanktuarium.

Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do zgłaszania swojego udziału w przeglądzie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 maja 2023 r. W przeglądzie mogą uczestniczyć młodzieżowe oraz dziecięce chóry, zespoły wokalno-muzyczne, soliści, reprezentujący szkoły podstawowe i szkoły ponadgimnazjalne, osoby dorosłe, parafie i ośrodki kultury.

Przegląd Pieśni Maryjnej w Łukawcu to już tradycja, która przyciąga co roku wielu miłośników muzyki religijnej. Jest to doskonała okazja do modlitwy, refleksji i wspólnego śpiewania pieśni maryjnych. Do uczestnictwa w Przeglądzie zachęcają: proboszcz parafii pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu, Wójt Gminy Wielkie Oczy, Dyrektor Centrum Kultury w Wielkich Oczach i społeczność Łukawca.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here