Fot Gminny Ośrodek Kultury w Narolu.

Galicjanki z Roztocza znalazły się w gronie laureatów II edycji Festiwalu RzeszOFFolk. Nagrodę za zajęcie II miejsca wręczono im 3 maja przed siedzibą Polskiego Radia Rzeszów.

Do tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiło się kilkudziesięciu artystów, twórców i zespołów ludowych. Do finału zakwalifikowało się 7 śpiewaków i instrumentalistów, 11 twórców rękodzieła i sztuki ludowej oraz 11 zespołów i kapel ludowych, folklorystycznych i folkowych. Zwycięzców wyłoniono 3 maja. Wśród nich znalazły się Galicjanki z Roztocza – zespół działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu. Otrzymał on II miejsce w kategorii zespoły, kapele ludowe, folklorystyczne i folkowe. Łącznie rozdano ponad 15 nagród i wyróżnień w trzech kategoriach. Nagrody wręczyli Przemysław Tejkowski, prezes Polskiego Radia Rzeszów oraz Edyta Kluk-Wisz, dyrektor programowy Polskiego Radia Rzeszów.

W czasie Festiwalu wyłoniono reprezentantów województwa podkarpackiego, którzy pojadą na Ogólnopolski Festiwal „Jawor – u źródeł kultury” w Kielcach. Są nimi: Kapela Ludowa Kurasie z Lubziny, Zespół Pieśni i Tańca Mali Wielopolanie, śpiewak Eugeniusz Olszowy i lalkarka Barbara Czeladka.

PZ, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here