MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów wysoko ograł wicelidera tabeli z Przeworska, a Start Lisie Jamy zainkasował komplet punktów w starci z Santosem Piwoda. Bez punktów w 23. kolejce spotkań jarosławskiej „okręgówki” pozostał horyniecki Zdrój.

MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów nie zwalnia tempa i pewnie zmierza po wywalczenie historycznego awansu do czwartej ligi. Zespół, pokonując 6:1 z Przeworska (drugą drużynę w tabeli), udowodnił, że pozycja lidera nie została dana mu przypadkowo. Piłkarze Sokolenki, mimo straty gola już na początku spotkania przez błąd własnej defensywy, nie zmienili założeń taktycznych i mocno „przycisnęli” przeciwnika. Takie zwycięstwo zdecydowanie wzmocni zespół pod względem mentalnym i doda jeszcze więcej pewności siebie. Przed zawodnikami kolejny konkretny sprawdzian formy już w najbliższą sobotę, bo MKS zagra na trudnym terenie Piasta Tuczempy, który także jest byłym czwartoligowcem.

Komplet punktów w czwartek (03.05) zainkasował także Start Lisie Jamy. Drużyna z gminy Lubaczów, mimo prowadzenia 3:1 nad Santosem dała się dojść przyjezdnym na 3:3. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Hubert Ważny, a wcześniej dla Startu trafiali Yaroslav Deda i Ihor Marialenko.

Dzisiejsze spotkanie to mecz pełen walki i emocji od pierwszych minut. Działo się dużo, widzieliśmy piękne bramki, były rzuty karne, niepotrzebne groźne faule i mnóstwo żółtych kartek. Zdobyliśmy prowadzenie na 3-1, ale goście nie odpuszczali i na kwadrans przed końcem spotkania mieliśmy już 3-3. Na szczęście do gry wrócił stary dobry Start grający do końca i ostatecznie 3 punkty zostają w Lisich Jamach. Brawo Panowie! Dziękujemy za walkę – podsumował spotkanie Start.

Bez punktów kolejkę zakończył KS Zdrój Horyniec-Zdrój, który uległ w Urzejowicach tamtejszemu Promykowi 2:1. Bramkę dla Zdroju w 71. minucie zdobył Miłosz Linek.