W sobotę (29.04) na lubaczowskim Rynku odbył się Piknik Charytatywny dla Antosia. Organizatorzy wydarzenia – Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych Nasza Przyszłość – przygotowali wiele atrakcji. Do pomocy 5-latkowi włączyło się także szerokie grono innych osób.

Wydarzenie rozpoczęło się od przyjacielskiego Turnieju warcabowego w ramach projektu Jasna Strona Mocy sfinansowanego przez Miasto Lubaczów, w którym zmierzyło się ponad 80 uczestników z całego Powiatu. Oprócz tego, na najmłodszych czekały również m.in. zjeżdżalnie, malowanie twarzy, studio tatuaży, loteryjki fantowe, animacje z Animatorkami Zabaw Dziecięcych, przejażdżka meleksem, trening fitness z Mileną Leją Batuką, wyborne ciasta i gofry od pań z KGW Bałaje, artystyczne występy dzieci i młodzieży podopiecznych Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie i Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu–Zdroju. Młodzi Artyści z Horyńca – Zdroju wystąpili na scenie w pełnych ekspresji i uroku tańcach. Dla tych, którzy chcieli dać upust swojej kreatywności zostały przeprowadzone warsztaty makramy oraz nauka formowania zwierząt z baloników.

Piknik bez wątpienia można zaliczyć do udanych. Podczas wydarzenia panowała miła, rodzinna atmosfera – każdy był uśmiechnięty i doskonale wiedział, w jakim celu się tam znalazł. Dzięki życzliwości wielu ludzi dobrego serca, cel udało się osiągnąć w stu
procentach, a – zarówno goście, jak i organizatorzy – zakończyli ten dzień z poczuciem spełnienia. Podczas pikniku zebrano niebagatelną sumę ponad 8,5 tys. zł. Na stronie organizatorów – LCIS Nasza Przyszłość trwają aukcje, których dochód także zostanie
przeznaczony na małego Antosia. Na chwilę obecną z licytacji wpłynęło już 3000,00 zł – podsumowują organizatorzy wydarzenia – Renata Drewniak, Katarzyna Segiet, Anna Hawrylak, Beata Ługowska i Mariola Sokół.

Antoś Dzierga cierpi na autoimmunologiczne zapalenie mózgu oraz padaczkę. Chłopczyk jest pod opieką lekarzy, ma indywidualny program nauczania, nauczyciela wspomagającego i logopedę. Osoby, które chcą wspomóc chłopca i jego bliskich w walce z chorobą, swoją cegiełkę mogą dorzucić za pośrednictwem strony platformy siepomaga.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka środków na leczenie Antosia.

Galeria zdjęć, fot. Artur Brzyski.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here