W sobotę (29.04) na lubaczowskim Rynku odbył się Piknik Charytatywny dla Antosia. Organizatorzy wydarzenia – Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych Nasza Przyszłość – przygotowali wiele atrakcji. Do pomocy 5-latkowi włączyło się także szerokie grono innych osób.

Wydarzenie rozpoczęło się od przyjacielskiego Turnieju warcabowego w ramach projektu Jasna Strona Mocy sfinansowanego przez Miasto Lubaczów, w którym zmierzyło się ponad 80 uczestników z całego Powiatu. Oprócz tego, na najmłodszych czekały również m.in. zjeżdżalnie, malowanie twarzy, studio tatuaży, loteryjki fantowe, animacje z Animatorkami Zabaw Dziecięcych, przejażdżka meleksem, trening fitness z Mileną Leją Batuką, wyborne ciasta i gofry od pań z KGW Bałaje, artystyczne występy dzieci i młodzieży podopiecznych Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie i Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu–Zdroju. Młodzi Artyści z Horyńca – Zdroju wystąpili na scenie w pełnych ekspresji i uroku tańcach. Dla tych, którzy chcieli dać upust swojej kreatywności zostały przeprowadzone warsztaty makramy oraz nauka formowania zwierząt z baloników.

Piknik bez wątpienia można zaliczyć do udanych. Podczas wydarzenia panowała miła, rodzinna atmosfera – każdy był uśmiechnięty i doskonale wiedział, w jakim celu się tam znalazł. Dzięki życzliwości wielu ludzi dobrego serca, cel udało się osiągnąć w stu
procentach, a – zarówno goście, jak i organizatorzy – zakończyli ten dzień z poczuciem spełnienia. Podczas pikniku zebrano niebagatelną sumę ponad 8,5 tys. zł. Na stronie organizatorów – LCIS Nasza Przyszłość trwają aukcje, których dochód także zostanie
przeznaczony na małego Antosia. Na chwilę obecną z licytacji wpłynęło już 3000,00 zł – podsumowują organizatorzy wydarzenia – Renata Drewniak, Katarzyna Segiet, Anna Hawrylak, Beata Ługowska i Mariola Sokół.

Antoś Dzierga cierpi na autoimmunologiczne zapalenie mózgu oraz padaczkę. Chłopczyk jest pod opieką lekarzy, ma indywidualny program nauczania, nauczyciela wspomagającego i logopedę. Osoby, które chcą wspomóc chłopca i jego bliskich w walce z chorobą, swoją cegiełkę mogą dorzucić za pośrednictwem strony platformy siepomaga.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka środków na leczenie Antosia.

Galeria zdjęć, fot. Artur Brzyski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here