Fot. MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów.

Za nami 22. kolejka spotkań jarosławskiej klasy okręgowej. Zwycięstwa odnotowały zespoły z Lubaczowa i Horyńca-Zdroju, porażkę odnotował Start Lisie Jamy.

W weekend zespoły rywalizujące w jarosławskiej klasie okręgowej rozegrały 22. kolejkę spotkań. Kolejne zwycięstwo odnotował lider tabeli MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów oraz KS Zdrój Horyniec-Zdrój. Bez punktów tym razem kolejkę zakończył Start Lisie Jamy.

MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów pewnie zmierza po wywalczenie historycznego awansu do czwartej ligi. Podopieczni trenera Sokolenki w sobotę (29.04) zainkasowali kolejny komplet punktów i pewnie liderują ligowej tabeli. Tym razem piłkarze odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w Gniewczynie, ogrywając miejscowy Huragan 4:2. Spotkanie otworzył w 10. minucie Kamil Matofij, który trafił do bramki przeciwnika po asyście Kacpra Ropa. Kolejnego gola jeszcze w pierwszej połowie dołożył Paweł Hass, któremu podawał Paweł Hawrylak. Po przerwie lubaczowianie poszli za ciosem, bo dwie bramki dołożył Kacper Rop (60′, 65′). W końcowej fazie gry goście nieco się zdekoncentrowali, co skutecznie wykorzystali miejscowi, trafiając celnie dwa razy. Mecz zakończył się wynikiem 2:4.

Także w sobotę swoje spotkanie rozegrali piłkarze Startu Lisie Jamy. Zespół z gminy Lubaczów grał na wyjeździe z byłym czwartoligowcem z Tuczemp. Rywal okazał się za mocny, choć Start miał swoje okazje do zakończenia spotkania z podziałem punktów.

Zwycięstwo odnotował natomiast horyniecki Zdrój, który szczęśliwie pokonał Biało-Czerwonych Kaszyce. Emocji w spotkaniu rozegranym na stadionie w Baszni Dolnej było naprawdę wiele, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 87. minucie Rafał Urban. Wcześniej dla Zdroju trafiali Sebastian Rogowski i Krzysztof Kazik.

Wyniki 22. kolejki spotkań:

Gorliczanka Gorliczyna1-2Hetman Laszki
Płomień Morawsko1-4Start Pruchnik
Zdrój Horyniec3-2Biało-Czerwoni Kaszyce
Santos Piwoda3-1Promyk Urzejowice
Piast Tuczempy2-1Start Lisie Jamy
Orzeł Przeworsk2-1MKS Kańczuga
Huragan Gniewczyna2-4Pogoń-Sokół Lubaczów
Orzeł Torki0-1San Gorzyce

Aktualna tabela:


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here