Policjanci z Horyńca-Zdroju otrzymali nowy radiowóz. Samochód został uroczyście przekazany w czwartek (27.04). Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu samorządu gminy.

Kluczyki do nowoczesnego radiowozu miejscowym policjantom symbolicznie przekazali Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie mł. insp. Grzegorz Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis w miejscowych radnych i zaproszonych gości. 

Komendant podziękował samorządowcom za wsparcie przy zakupie radiowozu i zapewnił, że nowoczesne auto będzie pomocne w codziennej służbie i pomoże sprawnie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy – relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie.

Radiowóz Kia z nowym oznakowaniem napędzany jest benzynowym silnikiem o pojemności 1,5 litra TGDI z turbodoładowaniem i mocy prawie 160 koni mechanicznych. Pojazd kosztował 149 691 złotych. Zakupiony został przy finansowym wsparciu Gminy Horyniec-Zdrój w kwocie 50 000 złotych, 15 000 złotych to kwota dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, a 84 691 zł pochodziło z budżetu Policji.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Horyniec-Zdrój.

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here