Sala sportowa przy Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie była areną zmagań podczas tegorocznych Niebieskich Igrzysk. To ogólnopolskie wydarzenie, które w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu ma na celu pokazanie, że każdy może być sportowcem i mieć szansę na osiągnięcie sukcesów.

Niebieskie Igrzyska organizowane są przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Ich celem jest przede wszystkim integracja, rozwijanie i wzmacnianie więzi między dziećmi z różnymi zdolnościami oraz dobra zabawa. W tym roku Niebieskie Igrzyska odbyły się także w Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, w której wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas młodszych. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w licznych konkurencjach, takich jak biegi, skoki czy rzuty.

Na Niebieskich Igrzyskach nie chodzi jednak tylko o rywalizację. Ważnym elementem wydarzenia jest również integracja i współpraca między uczestnikami. Wiodącym kolorem całego wydarzenia był kolor niebieski jako znak solidarności z osobami z autyzmem.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here