Wiemy kto zdobył Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce i był najlepszy w Turnieju Szachowym. 21 kwietnia laureatów wyłoniono w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach.

W Turnieju wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat. W sumie w szranki stanęło 28 osób. Gry rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w dwóch grupach wiekowych, w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawodnicy rozgrywali partie w czasie 10 minut. Sędzią głównym turnieju był Kazimierz Krzyżak, a w organizacji wsparli go Maria Żaczek i Janusz Gryniewicz.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: Andrzej Gryniewicz – Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce, Maria Lechowicz – wiceprezes Stowarzyszenia „Czas na Pomoc”, Kazimierz Krzyżak i Anna Gryniewicz – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach.