Wiele atrakcji czekać będzie na pomagających, którzy do puszek dorzucą swoją cegiełkę. Pieniądze będą zbierane na leczenie 5-letniego Antosia Dziergi w sobotę (29.04) na lubaczowskim Rynku.

Antoś cierpi na autoimmunologiczne zapalenie mózgu oraz padaczkę. Ma duże problemy emocjonalne, lęk separacyjny, problemy ze spaniem. Chłopczyk jest pod opieką lekarzy, ma indywidualny program nauczania, nauczyciela wspomagającego i logopedę. Mimo ogromnego zaangażowania specjalistów zajęcia nie przynoszą poprawy.

– Leczenie autoimmunologicznego zapalenia mózgu polega na podaniu immunoglobulin, dzięki którym choroba ustępuje. Niestety koszt tego leczenia jest bardzo wysoki! Przerasta nasze możliwości finansowe. Potrzeba 6 podań immunoglobulin ludzkich, co 4 do 6 tygodni, a koszt jednego to ok. 26 tysięcy złotych i to w zależności od wagi dziecka – wyjaśniają rodzice Antosia.

Chcąc wesprzeć rodziców, a Antosiowi dać szansę na lepsze życie, w Lubaczowie LCIS Nasza Przyszłość organizuje jest Piknik Charytatywny. Od godz. 13:00 na Rynku będzie można dać porwać się zabawie, bo pojawią się dmuchańce i zjeżdżalnie. Przejechać się będzie można „melexem”, wziąć udział w turnieju gry w warcaby  i spędzić czas z animatorkami Anną Hawrylak i Beatą Ługowską. Dostępne będzie Studio tatuażu Anny Antoniów i odbędą się pokazy motocyklowe. Zainteresowani będą mogli przybić piątkę z Pluto, Marschallem i Myszką Miki, jak również wykonać sobie zdjęcie z tymi bohaterami z bajek. Nie zabraknie występów artystycznych dzieci z GOK w Horyńcu-Zdroju, koncertów lokalnych zespołów muzycznych, pokazu sprzętu Funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej oraz loteryjki fantowej. Słodkości – m.in. gofry i ciastka – zaserwuje KGW Bałaje.

– Z każdej atrakcji każdy może skorzystać, po wrzuceniu do puszki symbolicznej kwoty, która zasili konto na pomoc dla małego Antosia – wyjaśniają organizatorzy.

Osoby, które nie będą mogły pojawić się na Pikniku Charytatywnym, a chcą wspomóc chłopca w walce z chorobą, swoją cegiełkę mogą dorzucić za pośrednictwem strony siepomaga.pl (https://www.siepomaga.pl/antos-dzierga), gdzie prowadzona jest zbiórka środków na leczenie Antosia.

Piknik Charytatywny odbędzie się w ramach projektu „Jasna Strona Mocy” sfinansowanego przez Gminę Miejską Lubaczów i jest organizowany przez Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych Nasza Przyszłość.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here