W sobotę (22.04) Gmina Lubaczów była gospodarzem zawodów z cyklu Puchar Roztocza w Biegu na Orientację. Na terenie Lasu Niwki rywalizowało ponad 100 zawodników z różnych klubów sportowych.

Zadaniem uczestników było pokonanie trasy w możliwie najkrótszym czasie, przy wykorzystaniu map i kompasów. Zawody odbywały się w 14 kategoriach na dystansach o różnym stopniu trudności. Organizatorzy przygotowali dla zawodników wiele atrakcyjnych tras, w tym także te przeznaczone dla najmłodszych. Dzięki temu, każdy miał szansę spróbować swoich sił i cieszyć się pięknymi krajobrazami naszej okolicy.

Po sportowej rywalizacji wręczono dyplomy, medale i vouchery, które ufundowali organizatorzy i sponsorzy turnieju: Gmina Lubaczów, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Gmina Zamość, Radio Orienteering Club Lubaczów, UKS Azymut Siedliska oraz Radio Serwis Jan Mazurek. Dodatkowo dla zawodników przygotowany został  gorący posiłek, w formie wspólnego grilla.

Serdecznie gratulujemy biegaczom zdobytych punktów i sportowej postawy. Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom, które pomagały w realizacji wydarzenia: Nadleśnictwu Lubaczów i Miastu Lubaczów oraz pracownikom GOK Lubaczów i OSP Lisie Jamy. Podziękowanie kierujemy również do Pana Jana Mazurka, głównego koordynatora całego przedsięwzięcia, jak również do Sergeya Zelenskiyego – trenera z Ukrainy, który opracował mapy i ustawił punkty kontrolne. To było premierowe wydarzenie w Gminie Lubaczów w Biegach na Orientację, które można uznać za niezwykle udane. Już w czerwcu zapraszamy na biegi w Radioorientacji Sportowej – podsumowuje Gmina Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Michalski.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here