Zapewne słyszałeś o IELTS, TOEFL, Cambridge English oraz innych testach języka angielskiego, ale który z nich warto wybrać? Czym różnią się one od siebie? Jak sprawdzane są poziomy znajomości języka angielskiego?

IELTS i TOEFL to najbardziej popularne testy. Można je zdawać w centrach egzaminacyjnych na całym świecie, a ich wyniki są akceptowane przez tysiące uczelni i innych organizacji. Jeśli chcesz przeprowadzić się do kraju anglojęzycznego, znaleźć stałą pracę lub podjąć studia wyższe, certyfikat z jednego z tych egzaminów jest koniecznością. Będzie on również atutem podczas ubiegania się o wizę w zagranicznej ambasadzie. Większość krajów na świecie uznaje IELTS i TOEFL jako dowód znajomości języka angielskiego.

Zdawanie IELTS lub TOEFL to duży krok, do którego trzeba się przygotować. Aby zdać egzamin i uzyskać dobry wynik, musisz przygotowywać się przez kilka miesięcy. Możesz to zrobić samodzielnie lub pod okiem zaufanego korepetytora, kontaktując się z https://cambridge.ua/toefl-ielts/.

International English Language Testing System (IELTS) oraz Test of English as a Foreign Language (TOEFL) to egzaminy na poziomie międzynarodowym, które sprawdzają znajomość języka angielskiego jako języka obcego. Wydawałoby się, że wybór pomiędzy tymi dwoma egzaminami jest łatwy, ponieważ oba sprawdzają znajomość języka angielskiego. Jednak pierwsze wrażenie jest zwodnicze i są one zupełnie różne.

Oprócz różnych stylów języka angielskiego, odpowiedzi w teście TOEFL są wybierane z wielu sugerowanych pytań, natomiast IELTS wymaga odpowiedzi na szereg różnych typów pytań z wykorzystaniem krótkich odpowiedzi, wypełniania pustych miejsc i napisania krótkich esejów. Test IELTS jest znacznie krótszy i trwa około 2 godzin 40 minut w porównaniu do czterech godzin testu TOEFL.

Istnieje tylko jeden rodzaj egzaminu TOEFL i jest on przeprowadzany w całości na komputerze, natomiast dwa rodzaje egzaminu IELTS są przeprowadzane na papierze. Studenci przystępujący do egzaminu w celach edukacyjnych zdają akademicki egzamin IELTS, natomiast do celów imigracyjnych i niektórych celów zawodowych używana jest ogólna wersja egzaminu.

IELTS i TOEFL wykorzystują różne sposoby myślenia i rozwiązywania problemów. Ponieważ test TOEFL zasadniczo oferuje studentom odpowiedzi wielokrotnego wyboru, muszą oni być w stanie myśleć analitycznie i rozważać różnice pomiędzy wszystkimi oferowanymi wyborami. IELTS wymaga większego wykorzystania pamięci i opiera się na szerszych umiejętnościach rozumienia, ponieważ studenci mają do czynienia z różnymi stylami pytań.

Należy pamiętać, że certyfikaty TOEFL i IELTS są ważne przez dwa lata, więc należy podejść do testów w odpowiednim czasie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here