W poniedziałkowe (24.04) przedpołudnie uroczyście przekazano do użytkowania dwa odcinki dróg powiatowych w gminach Narol i Cieszanów. Inwestycje kosztowały w sumie blisko 11 mln zł.

Pierwsza inwestycja, którą podsumowano w poniedziałek to „Przebudowa drogi powiatowej nr 1642R Debiny – Łukawica w km 0+622 – 3+800”. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przedsięwzięcie obejmowało wykonanie nowej nawierzchni drogi z betonu asfaltowego, odtworzenie rowów przydrożnych, wymianę przepustów, wykonanie chodnika dla pieszych na odcinku ok. 1500 mb oraz remont przepustu na rzece Tanew. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. z Tomaszowa Lubelskiego. Całość zadania kosztowała 5 554 855,68 zł i została sfinansowana przez RFRD (3 888 398,00 zł), Gminę Narol (1 249 843,26  zł) i Powiat Lubaczowski (416 614,42 zł).

Drugie zadanie to „Przebudowa drogi powiatowej nr 1657R Cieszanów – Nowe Brusno w km 0+000 – 1+800 wraz z infrastrukturą techniczną”. Inwestycja ta także została zrealizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tutaj prace przeprowadziła firma lubaczowska Zakład Instalacyjny Wod.-Kan., CO i Gaz Jan Szyk. Ich koszt to 5 288 980,34 zł, z czego środki RFRD 3 311 406,40 zł, Gminy Cieszanów – 1 277 574,00 zł, Powiatu Lubaczowskiego – 499 999,94 zł i Nadleśnictwa Narol – 200.000,00 zł.

– Nie było by tych inwestycji gdyby nie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mają one różny zakres, ale są niezwykle potrzebne dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy wszystkich użytkowników. Zdajemy sobie sprawę, że środków w budżetach samorządów nigdy nie ma na tyle dużo, aby te inwestycje mogły być zrealizowane. Wartość obu inwestycji to blisko 11 mln zł, z czego ok. 7 mln zł to rządowe dofinansowanie. (…) Gdyby nie dobra współpraca między rządem i przedstawicielami różnego szczebla samorządu, tych inwestycji by nie było. – mówiła Anna Schmidt, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

9 komentarze

  1. Ja j*bie, Jak to widze to normalnie mi sie slabo Robi.
    wazne ze na otwarciu proboszcz jesz, i niby ten ”historyk” co sie do koryta zapchal Jak i cala swita lubaczowska.
    niestety, Ale Jak sie szybko cos nie zmieni, do rady miasta wejda mlodzi, ktorzy rozumieja mlodziez. Caly czas sie £udze ze cos sie zmieni, Lubaczow to Dom Starcow, Pisiorow. Tak Jak z Pania Pamulowa, Mama nadzieje ze sprawiedliwosc wszystkich dosiegnie. Uklady i ukladziki… Zal Mi ze Media Lubaczowskie to jeszcze promuja.

    • Robili wcześniej. Tylko polak2010 musisz pisać swoje hasełka bo propagandę PiS-owi trzeba robić za pieniądze. Za PSL dużo u Nas zrobiono. No i jak zwykle było też dużo do zrobienia, ale wszystkiego na raz się nie da zrobić. I z tego co wiem za PSL na rok robiło się więcej dróg. Obie drogi w okolicy 2 km a świętuje PiS jakby autostradę otwierał. Jeszcze chwila a będą chwalić w metrach. Niedługo wstążek braknie jak tak po 2 km będą otwierać. A i jak się okazuje jednak dało radę zrobić drogę przejezdną i w krótkim czasie a nie jak na Szopena. Sam pamiętam jak tam gdzie jest asfalt teraz do Dębin jeszcze w lecie zeszłego roku były duże dziury. I się dało i nikt nie narzekał, że droga nie jest przejezdna.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here