Fot. Obywatelskie Roztocze, arch.

Organizacje społeczne i grupy nieformalne zainteresowane prowadzeniem działań związanych z zachowaniem dziedzictwa kulturowego i promocją Roztocza mają szansę otrzymania wsparcia finansowego w wysokości 10 tys. zł. Ruszył konkurs grantowy pod hasłem „Obywatelskie Roztocze”.

Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze ogłosiło konkurs grantowy na realizację inicjatyw lokalnych w ramach zadania publicznego pn. „Obywatelskie Roztocze. Działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza”. Ten sfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Wsparcie wynosi do 10 tys. zł brutto na inicjatywę może zostać przeznaczone m.in. na działania w zakresie ochrony i promocji kultury, tradycji czy historii, skupionych w Euroregionie Roztocze gmin i powiatów. Przypomnijmy, że członkami stowarzyszenia z są także: Powiat Lubaczowski, Miasto i Gmina Cieszanów, Gmina Horyniec-Zdrój, Gmina Lubaczów i Gmina Narol.

Program Obywatelskie Roztocze jest doskonałą okazją dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych do zrealizowania swoich projektów i wpływania na rozwój lokalnej społeczności. Warto skorzystać z tej szansy i zgłosić swoją aplikację.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://obywatelskieroztocze.pl/


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here