Małgorzata Kubiszyn na trasie Maratonu Nordic Walking.

W minioną sobotę (15.04) w Białym Borze odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie. Z zawodów z dwoma medalami wróciła Małgorzata Kubiszyn.

W weekend w okolice jezioro Łobez pojawiło się 230 zawodników, którzy rywalizowali w X Otwartych Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Maratonie, XII Otwartych Sztafetowych Mistrzostwach Polski w Maratonie i amatorskim Rajdzie na dystansie 4,2 km. Do indywidualnej rywalizacji na królewskim dystansie 42,195 km stanęła m.in. Małgorzata Kubiszyn. Zawodniczka z gminy Lubaczów, reprezentująca barwy KS Victoria Potęgowo z rewelacyjnymi wynikami ukończyła zawody. Na mecie pojawiła się po czasie 04:59:18, co dało jej srebrny medal wśród kobiet i złoto w kat. K35-39.

Nawet nie marzyłam o tak świetnym wyniku, bo przeszłam nawet swoje największe oczekiwania. Najbardziej dumna jestem z poziomu mojego przygotowania, ponieważ pokonałam cały dystans w równym tempie, bez większych oznak zmęczenia i z uśmiechem na twarzy. (…) Bardzo doceniam przy tym pracę osobistego supporta czyli mojego męża, który dostarczał mi wszystko czego potrzebowałam w odpowiednim czasie, co jest naprawdę bardzo ważne na tak długiej trasie. (…) Po starcie w maratonie w 2019 roku, gdzie zajęłam 3 miejsce z czasem 5 godzin 17 minut i 39 sekund miałam głęboki niedosyt. Wiedziałam bowiem, że stać mnie na więcej i mogę powalczyć o lepszy czas i wyższe miejsce na podium. Od listopada intensywnie trenowałam, po to by w tym roku poprawić swój czas o ponad 17 minut. Jestem z tego naprawdę dumna. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i trzymali za mnie kciuki. Pamiętajcie, że liczę na wasz doping na kolejnych zawodach – podsumowuje Małgorzata Kubiszyn.

Organizatorami zawodów byli Polskie Zrzeszenie Nordic Walking i Urząd Miasta i Gminy Biały Bór.