55 kandydatów zmagało się z testami z języka obcego, wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej podczas drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. W Komendzie BiOSG w Przemyślu przeprowadzana jest również rozmowa kwalifikacyjna.

Oceny kandydatów prowadzono w trakcie trakcie dwudniowych (18-19.04) zmagań. Warunkiem do przystąpienia do egzaminów było pozytywne ukończenie I etapu postępowania, składającego się m.in. ze złożenia dokumentów aplikacyjnych oraz ich weryfikacji pod względem wymagań formalnych. Osoby, które otrzymają wymaganą ilość punktów oraz pozytywne orzeczenie z komisji lekarskiej mają szansę na pracę w formacji.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2023 roku planowane jest przyjęcie 135 nowych funkcjonariuszy. Kolejne wcielenia zaplanowano na czerwiec (35 osób) i październik (40 osób). Procedura naboru wymaga od kandydatów nie tylko wiedzy, ale także sumienności i lojalności wobec służby.

Obejrzyjcie materiał filmowy lub zdjęcia.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here