Fot. facebook.com/Kapinos.Fryderyk

Teresa Pamuła, posłanka na Sejm RP z ziemi lubaczowskiej, została wybrana na nową wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Decyzja ta została podjęta 15 kwietnia br., podczas posiedzenia Komisji.

Teresa Pamuła jest posłanką na Sejm RP od 2019 roku. W Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracowała wcześniej jako członek, a teraz została mianowana na wiceprzewodniczącą. W ramach tej działalności parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości zajmuje się między innymi tematami związanymi z rolnictwem, ochroną środowiska oraz problemami małych gospodarstw rolnych. Teresa Pamuła wcześniej pracowała również w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, była dyrektorem jej rzeszowskiego Oddziału.

To dla mnie prestiż, wyróżnienie, ale przede wszystkim nowe obowiązki na rzecz rolników. Dla tych z Podkarpacia jest to również bardzo ważne, bo ich sprawy będą pilnowane. Są oni w trudniejszej sytuacji, mają mniejsze gospodarstwa, a czasami trudniejszy dostęp do pieniędzy unijnych – mówi Teresa Pamuła dla Polskiego Radia Rzeszów.

Przewodniczącym Komisji został Leszek Galemba, który pełnił funkcję zastępcy. Zmiany na stanowiskach sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi to efekt objęcia przez dotychczasowego przewodniczącego Roberta Telusa, funkcji ministra rolnictwa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here