W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach można oglądać wystawę „Znani nieznani. Polacy światu”. Jej otwarcie miało miejsce w miniony wtorek (04.04).

Wystawa składa się z 23 kolorowych plansz, na których są zaprezentowane dokonania 44 wybitnych Polaków,  którzy zasłynęli swoimi osiągnięciami na świecie, jednak często nie są kojarzeni w Polsce. Ekspozycja jest pewnego rodzaju opowieścią o wybitnych Polakach, patriotach, powstańcach, naukowcach, lekarzach, etnografach, farmaceutach, florystach, zoologach, immunologach, limnologach, seroantropologach, architektach, projektantach, zegarmistrzach, sinologach, kartografach, prekursorach profesjonalnej fotografii, budowniczych mostów, linii kolejowych, dróg, portów.

Wystawę przygotował Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą  Ministerstwa Spraw Zagranicznych we współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk.
Ekspozycja trafiła do ZS CKR w Oleszycach z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas inauguracji wystawy miało także miejsce podpisanie porozumienia o współpracy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach z Podkarpacką Izbą Rolniczą. Na miejscu można było również obejrzeć imponująca wystawę prezentującą dawne gatunki i odmiany roślin zbożowych. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów oraz występ taneczny wykonany przez Zespół Pieśni i Tańca KRESY z Gminy Lubaczów pod przewodnictwem pani Moniki Jezuit.

Galeria zdjęć, fot. facebook.com/mieczyslaw.kasprzak

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here