W dniach 30-31 marca młodzież ze szkół powiatu lubaczowskiego brała udział w szkolnych zawodach pływackich na szczeblu wojewódzkim. Poznajcie wyniki zawodników klubów z Horyńca-Zdroju i Lubaczowa.

W pierwszym dniu rywalizacji w kompleksie basenowym MOSiR w Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Licealiady, w którym reprezentacja chłopców z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie zajęła siódme miejsce w sztafecie 6×50 m stylem dowolnym. Natomiast indywidualnie startowała Julia Presz w konkurencji 50 m stylem klasycznym. Na zawodach w Dębicy w rywalizacji indywidualnej startowali także uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach. Siódme miejsce na 50 m stylem motylkowym zająć Oleksandr Onyshchenko, a jego brat Michał Onyshchenko zajął taką samą lokatę w rywalizacji na 50m stylem grzbietowym.

Drugi dzień rywalizacji miał miejsce w Sokołowie Małopolskim, gdzie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W konkurencjach drużynowych najwyżej sklasyfikowana została reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, która zajęła trzecie miejsce w sztafecie 6×25 m stylem dowolnym w kategorii klas 4-6. Indywidualnie awans do finału wojewódzkiego uzyskali: Maja Kida – 50 m stylem dowolnym (SP nr 2), Karolina Pacuła – 50 m stylem klasycznym (SP  nr 2), Magdalena Zadworna – 50 m stylem klasycznym (SP nr 1), Bruno Drozd – 50 m stylem grzbietowym (SP nr 1), Szymon Garus – 50 m stylem dowolnym (SP nr 1), Kacper Krzych – 50 m stylem dowolnym (SP Horyniec-Zdrój).

Czekamy na rozgrywkę finałową w kategorii szkół podstawowych. reprezentanci szkół powiatu lubaczowskiego są zawodnikami KP Rekin Lubaczów i KP Delfin Horyniec – Zdrój – informuje Jakub Wójciak z lubaczowskiego Rekina.