Na odcinku granicy z Ukrainą ochranianym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymano 43-latka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ciał udać się przez zieloną granicę do byłej żony.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (31.03) na odcinku zielonej granicy ochranianej przez mundurowych z placówki SG w Horyńcu-Zdroju. Funkcjonariusze patrolujący ten rejon zauważyli ślady nielegalnego przekroczenia. W wyniku współpracy ze służbą graniczną Ukrainy szybko ujęto sprawcę. Jeszcze tego samego dnia tamtejsze służby przekazały 43-letniego obywatela Polski w ręce polskiej SG.

W trakcie czynności przeprowadzanych z mężczyzną ustalono motywy nielegalnego przekroczenia granicy. Sprawca był poszukiwany przez polskie i zagraniczne służby. Austriacki wymiar sprawiedliwości wydał za nim Europejki Nakaz Aresztowania, a polska prokuratura list gończy. W obu przypadkach jest podejrzany o rozboje i włamania, m.in. o próbę kradzieży bankomatu. Grozi mu do kilkunastu lat pozbawiania wolności – informuje ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna tłumaczył, że chciał dostać się na Ukrainę do byłej żony. Wiedząc, że jest poszukiwany postanowił ominąć kontrolę i przekroczyć granicę pod osłoną nocy. 43-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here