Już po raz 15 w Oleszycach zorganizowano konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. W niedzielę (28.03) podsumowano jej tegoroczną edycję.

Podczas niedzielnego spotkania głos zabrała pani Agata Adamska dyrektor szkoły, która witając wszystkich podziękowała za przybycie oraz udział w konkursie, jednocześnie przedstawiając jego wyniki. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przedstawili krótką informację o sposobie pielęgnowania tej tradycji w różnych regionach naszego kraju. Były również wiersze, piosenki w wykonaniu teatrzyku „Wesoła Gromadka” prowadzonego przez panią Łucję Joniec. Nie zabrakło także pięknych tańców w wykonaniu naszych uczennic. Nagrody wręczał burmistrz Andrzej Gryniewicz.

W bieżącym roku w kategorii przedszkoli nagrodę główną otrzymał Oddział Przedszkolny SP w Zalesiu op. Józefa Buczek, a wyróżnienia: Oddział Przedszkolny SP w Futorach op. Joanna Posobkiewicz, Oddział Przedszkolny SP w Starych Oleszycach op. Ewa Kocaj, Oddział Przedszkolny SP w Oleszycach op. pani Elżbieta Ozimek, Samorządowe Przedszkole w Oleszycach grupa „Biedronki” op. Elwira Piotrowska – Argasińska.

W kategorii klasy I-III nagroda główna trafiła do klasy III SP w Starych Oleszycach op. Maria Hołubek, a wyróżnienia do: klas II i IIIa SP w Zalesiu op. Barbara Karkut Szawara,  klasy II SP w Starych Oleszycach op. Justyna Jaskulecka, klasy III b SP w Oleszycach op. Elżbieta Nawrot .

Natomiast w kategorii klasy IV-VIII, nagrodę główną otrzymał Mateusz Balawender ze SP w Zalesiu, a wyróżnienia: Natalia Ozimek (SP Stare Oleszyce), Oliwia Jasińska (SP Stare Oleszyce) i Weronika Rapita (SP Zalesie).

Nagrodzone palmy można oglądać na wystawie pokonkursowej w „Galerii II Piętro” w MGOK w Oleszycach do soboty 1 kwietnia 2023 r.

Galeria zdjęć, fot. MGOK w Oleszycach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here