Lubaczowscy kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków, broń i amunicję oraz zatrzymali trzech mężczyzn, którzy trafili do aresztu. To efekt ich pracy związanej z przestępczością narkotykową.

Sprawa miała swój początek w lipcu 2022 roku, kiedy to policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Lubaczowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że mieszkaniec naszego powiatu może posiadać narkotyki. Do jego zatrzymania doszło w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Zalesie w gminie Oleszyce. Pasażerem zatrzymanego volkswagena był 42-latek, który miał zajmować się przestępczością narkotykową. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty m.in. za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu. Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Z uwagi na to, że sprawa miała charakter rozwojowy, sąd zadecydował o jego przedłużeniu na kolejny taki sam okres.

Trzy miesiące później, policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zatrzymali kolejną osobę mającą związek z tymi przestępstwami. To 40-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono jednostkę broni wraz z magazynkiem oraz nabojami, dwie wagi oraz ponad 36 g marihuany, prawie 80 g amfetaminy, a także substancję psychoaktywną o silnym działaniu neurotoksycznym pod nazwą 4-CMC o masie ponad 127 g. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W toku prowadzonego postepowania, policjanci ustalili także osoby, które kupowały narkotyki od 42-letniego mieszkańca gminy Lubaczów. Żmudna praca kryminalnych, doprowadziła do ujawnienia kolejnych partii substancji zabronionych. Funkcjonariusze zabezpieczyli je w miejscach zamieszkania czterech mieszkańców naszego powiatu. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem środków odurzających – relacjonuje mł. asp. Anna Hanus-Witko, p. o. oficera prasowego KPP w Lubaczowie.

To jednak nie koniec tej sprawy, bo efektem pracy policjantów było zatrzymanie ostatniego z mężczyzn, który był zamieszany w ten nielegalny proceder. Doszło do niego na terenie Rzeszowa. Także 40-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego usłyszał zarzuty. Odpowie za obrót znacznymi ilościami narkotyków, a sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Galeria zdjęć, fot. KPP Lubaczów.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here