O misyjnej pracy na Haiti w Oleszycach

0

W czwartek (23.03) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach odbyło się spotkanie siostrą Marią Izajasza Rojek ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek z Prowincji Przemyskiej. W jego trakcie opowiadała zebranym o swojej misyjnej pracy na Haiti.

Siostra pokazując zdjęcia i film przedstawiła codzienną pracę jaką wykonują siostry z mieszkańcami Karaibów. Mówiła o tym z jakimi trudności się tam borykają mieszkańcy i w jakim ubóstwie żyją. Uczestnicy spotkania, wśród których dominowali członkowie Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach, słuchali i oglądali film z ogromną ciekawością.

Było to inne spotkanie niż wszystkie. I tak bardzo potrzebne, aby pokazać naszym podopiecznym, jak wygląda posługa misyjna. Przede wszystkim nie można uciec od pracy, która jest powołaniem. I potrzeba wiele ducha wiary, by poprzez wszystkie te ogromne trudności ujrzeć Bożą rękę i nie tracić ufności, ani nie dać się zniechęcić z powodu trudnej codzienności. To tylko pokazuje nam, że Boże dzieła najbardziej nabierają siły żywotnej wśród przeciwności – relacjonuje WTZ na swoim profilu.

Uczestnicy spotkania wsparci także dzieło misyjne poprzez zbiórkę środków, co dało im kolejną satysfakcję

Każda symbolicznie złożona złotówka była darem naszych serc. A nasi uczestnicy bardzo to wszystko przeżywali, ciesząc się, że mogą dać też coś od siebie dzieląc się w miarę możliwości swoją, chociażby najmniejszą ofiarą.

Galeria zdjęć, fot. WTZ w Oleszycach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here