Policjanci z Lubaczowa regularne sprawdzają stan trzeźwości kierujących poruszających się po drogach powiatu lubaczowskiego. Część z nich straciło już prawo jazdy, a z swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony piątek (17.03), policjanci ruchu drogowego KPP w Lubaczowie, w miejscowości Szczutków w gminie Lubaczów zatrzymali do kontroli 39-letniego kierującego samochodem marki Daihatsu. Okazało się, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Mieszkańcowi gminy Wielkie Oczy zatrzymano prawo jazdy, odpowie on także przed sądem za popełnione wykroczenie. 

Tego samego dnia przed północą, w miejscowości Narol-Wieś, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Narolu zatrzymali do kontroli pojazd marki Kia. Jak się okazało, kierował nim 20-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ponadto, badanie trzeźwości wykazało u młodego mężczyzny ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. 20-latek odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Z kolei w sobotę i niedzielę lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Tuż po północy, w miejscowości Nowy Lubliniec policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli także 18-letniego kierującego samochodem marki Volkswagen Passat. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,4 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Tego samego dnia przed godziną 16 w Baszni Dolnej, dzielnicowi zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący jednośladem miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pijany rowerzysta – 33-letni mieszkaniec gminy Lubaczów został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Jeszcze jeden nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w miejscowości Narol-Wieś, gdzie mundurowi z Posterunku Policji w Narolu zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Za kierownicą pojazdu siedział 36-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie.

Jak widać pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych prowadzonych przez policjantów oraz poważnych konsekwencji prawnych, w ostatnim czasie nie zbrakło kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Tekst powstał przy współpracy z https://www.medycznydetox.pl/

elubacow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here