Fot. zsgoladkowo.eu

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach pojawi się wystawa „Znani nieznani. Polacy światu”. Ekspozycja przybliża dokonania wielkich rodaków, którzy zasłużyli sobie na miejsce w pamięci i sercach potomnych.

Wystawa, której wernisaż zaplanowano na 4 kwietnia br., wchodzi w skład cyklu przedsięwzięć zatytułowanych „Polacy światu”, przybliża sylwetki i dokonania 44 wybitnych Polaków, sławnych, docenianych i podziwianych na świecie. Jest pewnego rodzaju opowieścią o wybitnych Polakach, patriotach, powstańcach, naukowcach, lekarzach, etnografach, farmaceutach, florystach, zoologach, immunologach, limnologach, seroantropologach, architektach, projektantach, zegarmistrzach, sinologach, kartografach, prekursorach profesjonalnej fotografii, budowniczych mostów, linii kolejowych, dróg, portów. Osobowościach zasłużonych dla Polski i krajów, do których rzucił ich los.

Wystawie towarzyszyć będą wykłady koordynatorów, debata moderowana z udziałem zaproszonych gości, lekcje otwarte, warsztaty, happening, gry tematyczne dla uczniów szkół podstawowych oraz w partnerstwie z Muzeum Kresów w Lubaczowie spotkania z lokalnymi historyków i regionalistów, którzy przybliżą wybitne postacie naszej małej ojczyzny .

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 4 kwietnia 2023 r. o godzinie 10:00.

Wystawa została przygotowana przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Polską Akademią Nauk Archiwum w Warszawie i jest realizowana w porozumieniu z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

elubaczow.com, ZS CKR w Oleszycach

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here