Diamentowa mozaika jest oryginalnym i zarazem bardzo interesującym rodzajem twórczości, który umożliwia wykonanie obrazu wyłożonego kryształkami. Posługując się tą techniką, dosłownie każdy może samodzielnie stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Na czym polega haft diamentowy?

Mozaika diamentowa zwana też haftem diamentowym to ciekawa metoda tworzenia obrazów. Za pomocą aplikatora, a także kolorowych diamentów, można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Wystarczy nanieść te niewielkie elementy na specjalnie przygotowaną powierzchnię. Haft diamentowy polega więc na ułożeniu diamencików. Uzyskany efekt jest naprawdę niesamowity. Układanie mozaiki jest dziecinnie proste, choć stopień trudności zależy zazwyczaj od skomplikowania wzoru. Dzięki malutkim diamencikom można przyczynić się do stworzenia prawdziwego dzieła sztuki, trójwymiarowego obrazu, idealnego do powieszenia na ścianie dowolnego pomieszczenia. Technika haftu diamentowego znana jest już od dłuższego czasu. Mimo to niektórzy nadal nie wiedzą, w co muszą się zaopatrzyć, aby móc sprawdzić swoje możliwości w rękodziele artystycznym.

Taki obraz można stworzyć w domowych warunkach, samodzielnie i nie mając talentu artystycznego. Obrazy mogą przedstawiać naturę, rośliny, zwierzęta, a także architekturę, pojazdy oraz motywy religijne. Wybór jest bardzo duży i oczywiście należy do każdego kupującego z osobna. Rozglądając się za konkretnym wzorem, dobrze jest wcześniej wiedzieć, jakie pomieszczenie będzie zdobić.

Diamentowa mozaika – gdzie kupić materiały?

Diamentowy obraz można stworzyć, tylko zaopatrując się w odpowiednie materiały. Bez pomocy specjalnego aplikatora się nie obędzie. Chcąc tworzyć trójwymiarowe obrazy, należy zaopatrzyć się w zestaw. W zestawie znajdują się następujące elementy: płótno na drewnianej ramie ze schematem obrazu, kolorowe diamenciki, aplikator, pęsetę, pojemnik na kryształki, suchy klej, listę kontrolną.

Teraz gotowe zestawy, dzięki którym można stworzyć własny trójwymiarowy obraz, są dostępne w sklepach z asortymentem artystycznym. Duży wybór tego typu rzeczy jest tu: https://artimento.pl/haft-diamentowy-diamentowa-mozaika.

Jak można zobaczyć na stronie, takie zestawy wcale nie są drogie. Pomimo wyboru trudniejszych wzorów, wcale nie trzeba się wykosztować. A wybór jest bardzo duży, więc każdy bez problemu znajdzie dla siebie idealny.

Wybierając wzór, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na to, czy jest trudny do wykonania, ale też gdzie powstały obraz będzie pasował. W jakim pomieszczeniu zostanie powieszony. Wzory są dostępne w różnych rozmiarach. Mniej kolorowych diamencików, to mniejszy obraz. Większa ich ilość daje możliwość stworzenia większego dzieła.

Malowanie diamentami to czynność, która sprawia dużo radości, uczy cierpliwości i uspokaja. Nie mając talentu, każdy może stworzyć własne dzieło. To też daje mnóstwo satysfakcji. Warto więc, zamiast siedzieć popołudniami przed komputerem, telewizorem, czy z telefonem w dłoni, sprawdzić, czym jest haft diamentowy. Diamentowa mozaika to propozycja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Przy układaniu obrazu jest całkiem dużo pracy. Może więc warto stworzyć wspólne dzieło z całą rodziną. Co więcej, taki zestaw do mozaiki diamentowej to świetny pomysł na prezent. Można też najpierw stworzyć obraz, a następnie sprezentować gotowe już dzieło. Możliwości jest tu wiele, a każda z nich wydaje się atrakcyjnym pomysłem na podarunek. Zwykły obraz malowany na płótnie o nie to samo. Ten ma w sobie coś wyjątkowego, odrobinę nowoczesności.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here