Stabilizowane rośliny, kwiaty i drzewa są w 100% naturalne i całkowicie ekologiczne. Dzięki tej naturalnej technice konserwacji stabilizowane rośliny i kwiaty zachowują swoją elastyczność i naturalną świeżość bez użycia żadnych sztucznych preparatów. Nie wymagają żadnego podlewania, oświetlenia ani warunków temperaturowych.

Co warto wiedzieć o roślinach stabilizowanych?

Warto zacząć od tego, jak powstają te niesamowite rośliny. Wszystkie rodzaje roślin, mchów, liści i kwiatów są również zbierane z lasów naturalnych, gdy są w najlepszym stanie cyklu życiowego. Następnie każda roślina jest dokładnie badana, a najlepsze trafiają do pomieszczenia, w którym zachodzi proces stabilizacji. Cała stabilizacja roślin koncentruje się na znalezieniu najlepszego mikroklimatu przy jednoczesnym jego odtworzeniu. Najważniejszym czynnikiem jest znalezienie idealnej równowagi między ciepłem, światłem i wilgotnością. Po zakończeniu rośliny są po prostu umieszczane w dużej wannie i zalewane płynną gliceryną, wodą i czasami różnymi kolorami, jeśli jest to potrzebne. Cały proces stabilizacji może potrwać do kilku dni. Po wyschnięciu i napełnieniu gliceryną rośliny domowe są gotowe do oczyszczenia, zapakowania i dostarczenia. Przed zakupem warto zastanowić się gdzie oraz w jaki sposób będą dekorowały dane wnętrze tak by całość prezentowała się pierwszorzędnie.

Jakie są korzyści z posiadania stabilizowanych roślin naturalnych?

Stabilizowane rośliny domowe tworzą wystrój idealny zarówno do świata profesjonalnego, jak i prywatnego. Inaczej niż rośliny domowe, rośliny stabilizowane nie wymagają typowej pielęgnacji. Nie potrzebują ciała stałego w postaci gruntu, wody ani słońca. Po uformowaniu i umieszczeniu ich na drewnianych ramach, w obrazie lub szklanym pojemniku nie potrzebują dużej ingerencji człowieka. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu i nie ma potrzeby planowania dla nich opieki podczas nieobecności w domu lub biurze. Jeśli chodzi o wystrój, jaki zapewnia wszelkiego rodzaju ściana z mchu, może znacznie poprawić przestrzeń. Atrakcyjne propozycje roślin stabilizowanych do biura można znaleźć na stronie: https://zielonebiura.pl/rosliny-stabilizowane. Taka zieleń czyni otoczenie bardziej naturalnym i przytulnym. Posiadając dekorację ścienną z mchu lub po prostu ustabilizowaną kompozycję roślinną, sypialnia, kuchnia, salon lub nawet miejsce pracy może całkowicie się odmienić. Nie mówiąc już o tym, że taki wystrój to numer jeden w miejscach, które muszą przyciągać klientów. Zieleń i niepowtarzalny wystrój wnętrz sprawiają, że ludzie lubią to miejsce o wiele bardziej.

Długość życia roślin stabilizowanych

Trudno mówić o długości życia stabilizowanych roślin i kwiatów. Rzeczywiście, kilka czynników silnie wpływa na ewolucję roślin podczas ich egzystencji: ekspozycja na światło słoneczne, poziom wilgotności, obchodzenie się. Każda roślina z czasem zachowuje się inaczej, pomimo że stabilizowane rośliny nie potrzebują wiele poświęconego czasu i opieki, mogą się niszczyć lub zmieniać. Niektóre rośliny nieznacznie tracą kolor, podczas gdy inne ciemnieją. Jedne mogą się wykręcać, inne mogą się lekko wygiąć. Nie da się podać dokładnego czasu trwania natomiast z pewnością taka roślina nie zmienia radykalnie swojego stanu z dnia na dzień. Można jednak powiedzieć, że w optymalnych warunkach użytkowania rośliny stabilizowane zachowują piękny wygląd przez wiele lat.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here