W niedzielne (12.03) popołudnie w hali MOSiR w Lubaczowie rozegrano finałowe spotkania amatorskich lig piłki siatkowej. Zmierzyły się w nich po cztery najlepsze żeńskie i męskie drużyny rundy zasadniczej.

Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się od pojedynku Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet, którym o trzecie miejsce zmierzyły się siatkarki Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach i LO Black Girls Lubaczów. Lepsze w czterosetowym starciu okazały się zawodniczki ZS CKR. Natomiast w męskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej o brązowe medale siatkarze MOSiR Bosch Service pokonali także po czterosetowy boju BS Stary Dzików.

Później pojedynki o mistrzowskie tytuły rozpoczęli siatkarze. W starciu Czarnych Oleszyce z horynieckim Zdrojem po raz kolejny górą byli ci pierwsi. Zespół z Oleszyc oddał przeciwnikom tylko jednego seta i po meczu mógł cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Najwięcej emocji w hali było jednak podczas finału żeńskich drużyn, w którym zmierzyły się lubaczowskie zespoły Sanitex Silver Team i LBC Squad. Mecz trwał niespełna trzy godziny i rozstrzygnął się w samej końcówce tie-breaka, w której więcej opanowania wykazały dziewczyny z LBC Squad.

W trakcie wręczenia pucharów i medali przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem finałów ALPS został wybrany Damian Stachów z Czarnych Oleszyc, a tytułem najlepszej zawodniczki finałów ALPSK poszczycić się może Ewa Markiewicz z LBC Squad.

Galeria zdjęć, fot. Artur Brzyski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here