Fot. MBP w Lubaczowie, arch.

Dorota Krzowska-Ważna będzie gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Baszni Dolnej. Autorka „Brudnej Ameryki” spotka się z czytelnikami w najbliższy czwartek 16 marca o godz. 17:00.

Bohaterka najnowszej opowieści autorki przyjeżdża na wakacje do USA i pracuje w firmie sprzątającej, której klientami są ludzie stanowiący elitę tego kraju. W trakcie swojego pobytu odwiedzi wiele amerykańskich domów opływających w luksusy i… tonących w śmieciach. Opowieści o wizytach w kolejnych posiadłościach na przemian szokują, fascynują i rozbawiają – recenzuje książkę wydawnictwo Novae Res.

Dorota Krzowska-Ważna

Absolwentka UMCS w Lublinie, nauczycielka języka polskiego w szkole średniej. Mężatka, mama dwóch synów. Współpracowała z „Życiem Podkarpackim”, „Niedzielą” i Katolickim Radiem Zamość. W 2013 roku opublikowała książkę dla dzieci „Mój przyjaciel jerzyk”, popularyzującą mało znane najmłodszym gatunki ptaków. Pomysł na napisanie fabularyzowanych reportaży o zawodzie sprzątaczki zrodził się z doświadczeń, jakie zgromadziła w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych. Jej pasje to rozmowy z ludźmi i czytanie książek.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here