Na Podkarpaciu rozpoczął działalność Rozproszony Inkubator. To projekt, którego celem jest wsparcie dla ukraińskich firm chcących prowadzić działalność w naszym regionie. Wśród partnerów tej inicjatywy jest miasto Lubaczów.

Rozproszony Inkubator to projekt pomocowy, którego koordynatorem jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, mający wspierać i zachęcać ukraińskich przedsiębiorców do prowadzenia działalności gospodarczej w naszym regionie. W ramach oferty mogą oni liczyć na następujące usługi: coworking, mentoring, wsparcie finansowe, podatkowe, prawne, przestrzeń biurowa, przestrzeń produkcyjna. W ramach projektu prowadzone jest także doradztwo w zakresie możliwej do uzyskania pomocy publicznej, wsparcia w kontaktach z administracją centralną i lokalną oraz z informacji na temat warunków prowadzenia działalności w Polsce.

Obecnie Rozproszony Inkubator tworzy osiemnaście podmiotów z obszaru całego województwa podkarpackiego. To między innymi: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Agencja Rozwoju Przemysłu, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, HUGETECH, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza oraz miasta: Rzeszów, Przemyśl, Jasło i Lubaczów, które prowadzi m.in. Biuro Obsługi Inwestora.

Zainteresowane firmy mogą kontaktować się z koordynatorem, czyli z RARR lub z którymś z partnerów działających w Rozproszonym Inkubatorze.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here