Zwycięska drużyna SP w Cewkowie, od lewej: Angelika Nieckarz, Aleksandra Mudło, Maja Grzebiennik, Natalia Sojecka, Julia Kudła, Kinga Sudoł, Zuzanna Witko, Magdalena Leja, Anna Czyż, Amelia Jabłońska oraz trener Adam Tracz.

Powiat lubaczowski będzie miał kolejnego reprezentanta na etapie wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. W piątek (10.03) podczas turnieju w Kańczudze awans wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej w Cewkowie.

Kilka dni temu pisaliśmy o sukcesie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie, którzy pod wodzą Jana Argasińskiego wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Teraz takim samym sukcesem mogą pochwalić się uczennice Szkoły Podstawowej w Cewkowie w gminie Stary Dzików, które zajmując drugie miejsce podczas turnieju rozegranego w piątek (10.03) w Kańczudze, także wywalczyły awans do półfinałów wojewódzkich.

Drużyna pod wodzą trenera i nauczyciela Adama Tracza rywalizowała podczas zawodów z rówieśniczkami z Przemyśla, Piwody Kańczugi i Dubiecka. Uczennice z Cewkowa spisały się rewelacyjnie, bo zmagania rozpoczęły od wygranych bez straty seta z SP Dubiecko i SP Kańczuga. Trzeci mecz to kolejna wygrana z SP Piwoda-Jarosław – tym razem w stosunku setów 2:1. Co prawda, na koniec przegrały z SP nr 15 z Przemyśla, ale ostatecznie i tak zajęły drugie miejsce i awansowały do półfinałów wojewódzkich, które rozegrane zostaną w najbliższym czasie w Rzeszowie.

To mega wyczyn naszych dziewczynek i mój największy sukces jako pedagoga i trenera w prawie 40-letniej historii. Dziewczynki – wielki szacun! – napisał Adam Tracz.

Galeria zdjęć, fot. Adam Tracz.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here