Zamrożony bark powoduje dolegliwości bólowe i ograniczenie zakresu ruchomości, ale może doprowadzić nawet do przewlekłego uszkodzenia barku. Jeśli odczuwacie Państwo tego typu problem, zgłoście się jak najszybciej do lekarza.

Czym jest zamrożony bark, jakie są przyczyny i objawy?

Zamrożony bark jest stanem zapalnym stawu. W wyniku choroby następuje ograniczenie ruchomości. Do urazu dochodzi przeważnie wskutek urazów, operacji, przeciążeń stawu ramiennego lub schorzeń, takich jak: cukrzyca, tarczyca, zaburzenia hormonalne. Przewlekłego uszkodzenia barku można nabawić się również uprawiając sport. Objawy zamrożonego barku wywołują ból i sztywność, dlatego choroba podlega leczeniu. Zamrożony bark utrudnia codzienne funkcjonowanie, co dla osób aktywnych zawodowo czy sportowców, jest sporym problemem. Zachowawcze leczenie zamrożonego barku powinno przynieść ulgę.

Bark zamrożony – dolegliwości bólowe a rehabilitacja zamrożonego barku

Z zamrożonym barkiem wiąże się wiele problemów bólowych. Nie należy zatem lekceważyć choroby, ale udać się na badania, by lekarz mógł zastosować terapię. Wcześniej wykryta choroba pozwala szybciej rozpocząć rehabilitację, która przynosi rewelacyjne efekty. Przywracaniem sprawności barku zajmuje się fizjoterapeuta, który wybiera skuteczne metody terapeutyczne: manualne, laser, krioterapię, pole magnetyczne oraz dobiera odpowiednie ćwiczenia, które pacjent może wykonywać również w domu. Rehabilitacja jest skuteczna, również w przypadkach, takich jak: zapalenie kaletki podbarkowej, kolano biegacza, rzepka w kolanie, lateralizacja rzepki, zapalenie rozcięgna podeszwowego. Mając problem z zamrożonym barkiem lub kiedy wystąpi skręcenie stawu skokowego czy też inna dolegliwość, nie warto czekać, kiedy minie samoczynnie, bo powrót do zdrowia może być długotrwały.

Ból barku – zespół zamrożonego barku

Zespół zamrożonego barku jest częstą dolegliwością i oprócz bólu, ogranicza poruszanie stawu barkowego. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, ale mógł zdiagnozować chorobę i kieruje pacjenta na badania, Jest przeprowadzane USG stawu ramiennego, podobnie jak w przypadku dolnych kończyn, USG stawu skokowego, USG stopy lub USG kolana. Warszawa to miasto w którym nie brakuje specjalistów i są oferowane kompleksowe badania. Na podstawie otrzymanych wyników, ortopeda podejmuje terapię, która ma na celu zapobieganie nawrotowi choroby. Leczenie zamrożonego barku polega na zastosowaniu preparatów i rehabilitacji, a jeśli zachodzi konieczność, możecie zostać Państwo skierowani na zabieg chirurgiczny.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here