Gmina Lubaczów po raz kolejny zorganizowała gminne obchody Dnia Kobiet. Panie, które odwiedziły w niedzielę (05.03) Kresową Osadę w Baszni Dolnej otrzymały piękne kwiaty, podziękowania i życzenia. W trakcie uroczystości czekały na nie także niespodzianki i występy artystyczne.

W uroczystości udział wzięły Panie pełniące funkcję radnych, sołtysów, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, Panie z Zespołu Śpiewaczego „Niespodzianka”, Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy”. Na spotkaniu były również obecne Panie: Dyrektorki szkół i przedszkola, Domu Pomocy Społecznej i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Panie z  Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie. W wydarzeniu udział wzięły  także kobiety czynnie zaangażowane w działalność gospodarczą, artystyczną, społeczną, charytatywną, rekreacyjno-sportową oraz osoby z pasją.

Przybyłym na uroczystości Paniom, życzenia składał m.in. wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, który w swoim wystąpieniu podziękował im za dotychczasową pracę zawodową, krzewienie kultury i tradycji, zaangażowanie społeczne oraz owocną współpracę z samorządem gminnym. Podsumowując ostatnie dwa lata wyraził wdzięczność za zaangażowanie się w szycie maseczek w okresie pandemii, jak również w pomoc uchodźcom z Ukrainy na punkcie recepcyjnym w Krowicy Samej oraz miasteczku namiotowym w Budomierzu. Życzenia złożyła również goszcząca na uroczystości Pani Teresa Pamuła – Poseł na Sejm RP.

Spotkanie uświetnił występ kabaretu „A-JAK” z Krakowa z najnowszym programem  pn. „Matka jest tylko jedna”. Miłym akcentem wieczoru były również występy wokalne młodych artystek z Gminy Lubaczów – Marty Rawskiej, Amelii Tabaczek oraz Małgorzaty Baran.

Ten wyjątkowy wieczór był symboliczną formą podziękowania wszystkim Paniom za ich dobroć, szczerość i szeroką pojętą aktywność na rzecz lokalnego środowiska i rozwój Naszej Małej Ojczyzny – podsumowuje na swojej stronie gmina Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. Artur Brzyski, Gmina Lubaczów.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here