Fot. BiOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Budomierzu zatrzymali dwóch Turków posługujących się fałszywymi wizami. Mężczyźni chcieli dostać się z Ukrainy do Belgii.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (3.03) na przejściu granicznym w Budomierzu w gminie Lubaczów. Tutaj do odprawy ze stronu Ukrainy zgłosiło się dwóch obywateli Turcji w wieku 24 i 34 lat. Do odprawy granicznej cudzoziemcy okazali tureckie paszporty z belgijskimi wizami, bo właśnie tam chcieli się udać.

trakcie szczegółowej kontroli strażnicy graniczni ujawnili, że wizy są podrobione, o czym świadczył szereg nieprawidłowości w zabezpieczeniach dokumentów. Fałszerstwa potwierdzono również w oparciu o międzynarodową współpracę służb. Ustalono, że władze Belgii nie wydały takich wiz – informuje ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy opowiedzieli mundurowym, że fałszywki kupili poprzez agencję turystyczną działającą w Turcji. Za dwa nieprawdziwe dokumenty zapłacili 3,5 tys. euro. Mężczyźni przyznali się do posługiwania się fałszywymi dokumentami i próby nielegalnego przekroczenia granicy. Ich sprawą zajmie się teraz sąd, a Straż Graniczna wydała decyzje o odmowie wjazdu.

W sumie od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 80 fałszywych dokumentów.

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here