Fot. Anna Serkis, archiwum.

Ponad 17,5 litrów krwi zebrano podczas niedzielnej (05.03) akcji krwiodawstwa, którą po raz kolejny zorganizowano w Horyńcu-Zdroju.

Na nasz apel odpowiedziało ponad 40 osób, z czego 39 oddało krew. Jak zwykle, krwiodawcy nie zawiedli, za co serdecznie dziękujemy w imieniu tych, do których trafi zebrana krew. Podziękowania kierujemy również do RCKiK w Lublinie i wspaniałych Pań
i Panów, którzy od 2008 roku dzielnie przyjeżdżają i krew pobierają! Dzięki ich cudownemu podejściu do pracy, jaką wykonują i atmosferze jaką wprowadzają, nam, krwiodawcom łatwiej przejść przez proces poboru krwi. Dziękujemy! – informuje Janusz Rawski z SHDK „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju.Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia sprzedaje firmom farmaceutycznym osocze krwi od honorowych dawców. Tylko w ubiegłym roku, resort zdrowia zarobił na nich ponad 191 mln zł. Czytając ogłoszenie Zakładu Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia w Warszawie, w którym informuje się o wyłonieniu nabywcy polskiego osocza z Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dowiadujemy się, że za najlepszą ofertę uznano włoską firmę farmaceutyczną, która zaproponowała 176,44 euro za litr osocza (równowartość ok. 820 zł).

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here