Siatkarki Sanitex Silver Team Lubaczów w ostatniej kolejce rundy zasadniczej wywalczyły awans do półfinałów.

Za nami runda zasadnicza rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej i Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet sezonu 2022/2023. W niedzielę najlepsze zespoły powalczą w spotkaniach półfinałowych.

Ostatnia kolejka spotkań rundy zasadniczej, którą rozegrano w minioną niedzielę (26.02) nie przyniosła emocji w rywalizacji męskich zespołów. Tu już wcześniej był znany układ tabeli i zmienić się mogły jedynie zasoby punktowe poszczególnych zespołów. Wiadomo zatem, że w meczach półfinałowych w najbliższą niedzielę Czarni Oleszyce ponownie zagrają z ekipą MOSiR Bosch Service, a horyniecki Zdrój stanie po przeciwnej stronie siatki z BS Stary Dzików.

Nieco więcej emocji było w rozgrywkach żeńskich drużyn, w których rywalizowało 6 ekip . Tutaj na rozstrzygnięcie trzeba było poczekać do końca. Najwięcej punktów na swoim koncie zgromadził zespół Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach i uplasował się na pierwszym miejscu jako lider był pewny awansu do półfinałowych rozgrywek. Awans tydzień wcześniej zapewniły sobie także ekipy LO Black Girls i LBC SQUAD. Do pełnej obsady brakowało zatem tylko jednej drużyny, a to wyłoniło starcie pomiędzy Sanitex Silver Team Lubaczów i Gold Team Lubaczów, w którym lepsze okazały się „Sreberka”.

W najbliższą niedzielę o godz. 13.00 rozpoczną się mecze półfinałowe siatkarskich lig, w których zespoły będą rywalizować kluczem 1-4 i 2-3. Zatem Czarni Oleszyce zagrają z MOSIR Bosch Service, Zdrój Horyniec z BS Stary Dzików, a wśród pań Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach zmierzy się z Sanitexem Silver Team Lubaczów, a LBC SQUAD z LO BLACK Girls.

Zwycięzcy poszczególnych spotkań zagrają 12 marca o I miejsce natomiast przegrani o trzecie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here