Jazda konna to zdrowa i przyjemna aktywność. Poprawia koordynację ruchową, a także rozwija wiele grup mięśni. Pozytywnie wpływa zarówno na dolne, jak i górne partie ciała. Usprawnia pracę naszej wątroby, wspiera trawienie i korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Aby jazda konna była bezpieczna musimy wyposażyć się w odpowiednie ubranie i potrzebne akcesoria. Najważniejszy jest dobrze dobrany kask jeździecki. Ten niepozorny z wyglądu kask na konia ochroni naszą głowę przez urazami, które mogą nastąpić podczas jazdy konnej. Kaski jeździeckie będą niesamowicie potrzebne, kiedy zdarzy się nieprzewidziany upadek lub nagłe uderzenie w przeszkodę. Skutki takich urazów bez odpowiedniego zabezpieczenia mogą grozić trwałym uszkodzeniem mózgu, a nawet śmiercią.

Jak wybrać doskonały kask na konia?

Wybór kasków jeździeckich jest ogromny. Na stronie https://www.equishop.com/pl/23-kask-jezdziecki-kask-do-jazdy-konnej znajdziemy szeroką ofertę kasków dobrej jakości. Warto do tematu się przyłożyć, bowiem tylko odpowiednio dobrany kask do jazdy konnej zapewni bezpieczeństwo jeźdźcowi. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kasku? Po pierwsze kask powinien być odpowiednio dopasowany do głowy i wygodny. Jeśli będzie kręcił się na głowie lub ją zbyt mocno uciskał, powodując ból, to nie zapewni wymaganej ochrony.

Jeźdzcy w kaskach Samshield

Kask powinien być wygodny w noszeniu i posiadać odpowiedni system wentylacji, który zapewni prawidłowy przepływ powietrza. Dzięki temu głowa nie będzie się przegrzewała. Po drugie bardzo ważna jest waga kasku. Dobry sprzęt będzie na tyle lekki, że nie obciąży głowy jeźdźca, ale nie za lekki, aby z kolei zapewnić odpowiednią ochronę. Po trzecie bardzo ważny jest materiał, z którego wykonany został kask. Powinien być dobrej jakości, aby zagwarantować wymaganą ochronę. Zazwyczaj możemy zakupić kaski wykonane z tworzyw sztucznych lub materiałów naturalnych, takich jak skóra. Nie mniej istotny jest rodzaj kasku i jego certyfikacja. Na rynku dostępne są różne rodzaje kasków do jazdy konnej. Wymienić możemy kaski skokowe, kaski do jazdy terenowej, kaski do ujeżdżenia. To, który model wybierzemy, powinno być uzależnione od rodzaju jazdy konnej, którą uprawiamy. Dokonując się na zakup kasku powinniśmy także zwrócić uwagę na to, czy dany model posiada odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają, że kask spełnia odpowiednie standardy bezpieczeństwa.

Kobiety w kaskach do jazdy konnej

Jak zbudowany jest kask jeździecki?

Kask jeździecki wykonany jest trwałych materiałów, jak np. poliwęglan. Zaokrąglona część nazywana jest skorupą. To do niej dopięte są paski podbródkowe, które jeździec zapina na czas jazdy konnej. To zabezpieczenie sprawia, że kask stabilnie utrzymuje się na głowie. Każdy dobry kask powinien posiadać także system wentylacyjny, który w czasie uprawiania sportu pobiera nadmiar nagromadzonego ciepłego powietrza i usuwa je poprzez otwory wentylacyjne. 

Kask do jazdy konnej Samshield

Dlaczego kask do jazdy konnej jest tak ważny?

Kask jeździecki, zakładany podczas jazdy konnej, jest bardzo ważny, ponieważ zapewnienia bezpieczeństwo jeźdźcowi. Kask na konia może uratować życie lub ochronić zdrowie jeźdźca. W wielu krajach noszenie kasku w trakcie jazdy konnej jest obowiązkowe. Nieprzestrzeganie tych zasad może zakończyć się mandatem. Podobne wymagania mogą mieć szkoły jeździeckie, które kaski jeździeckie uznają jako obowiązkowe zabezpieczenie w czasie uprawiania sportu, a w szczególności w okresie początkowej nauki jazdy konnej. Trzeba mieć świadomość, że wypadki zdarzają się każdemu. Nawet doświadczeni jeźdźcy z wieloletnim stażem mogą doznać upadku z konia lub uderzenia w przeszkodę. Regularnie noszone kaski jeździecki podczas każdej jazdy konnej będą stanowiły wzorzec dla innych jeźdźców.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here