We wtorek (28.02) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbył się finisaż wystawy zabytkowych odbiorników z kolekcji Karola Kunza. Ich właściciel z gośćmi placówki podzielił się swoją ogromną pasją i bogatą wiedza na jej temat.

Podczas finisażu można było posłuchać prelekcji właściciela kolekcji, który opowiadał o najciekawszych urządzeniach, prawdziwych perełkach techniki. Poruszał przede wszystkim kwestie techniczne mówiąc o falach radiowych, lampach, tranzystorach, ale również o wzornictwie i roli radia w życiu codziennym. Była to także okazja do wymiany wrażeń i refleksji na temat tej unikatowej kolekcji. Nie zabrakło wspomnień i rozmów z uczestnikami spotkania, których liczne grono stanowili zaprzyjaźnieni z Panem Karolem Kunzem lubaczowscy miłośnicy historii techniki oraz jego byli uczniowie zarażeni pasją radiofonii retro – podsumowuje MBP w Lubaczowie.

Karol Kunz jest emerytowanym nauczycielem. W swojej pracy zawodowej przez wiele lat był Kierownikiem Szkoły w Zalesiu i przez ponad dwie dekady dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka, uczył także w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Jest dobrze znanym w okolicy regionalistą, społecznikiem i oraz człowiekiem wielu zainteresowań i pasji.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here